2017 TÜRKİYE KULÜPLERARASI TAKIM ŞAMPİYONASI EGE BÖLGE ELEMELERİ BAŞLAYACAKTIR

TÜRKİYE BRİÇ FEDERASYONU 2017 TÜRKİYE KULÜPLERARASI TAKIM ŞAMPİYONASI EGE BÖLGE ELEMELERİ TALİMATNAMESİ


1-Türkiye kulüplerarası dörtlü takımlar briç şampiyonası EGE Bölgesi elemeleri 2 etap halinde yapılacaktır.
2- İlk etap İzmirde 17-18 Haziran2017 tarihlerinde yapılacaktır.
3- Eleme etabına katılacak olan kulüplerin TBF Tescil Talimatına uygun tescilli kulüp olması şartı bulunmakta olup, bir aksamaya sebebiyet vermemek için, İl Temsilcilerinin İllerindeki kulüpler hakkında Gençlik, Spor İl Müdürlüklerinden gerekli incelemeyi yaparak, tescil durumunda bir olumsuzluk varsa kulüp yetkililerine bildirerek düzeltilmesini sağlamaları,
4-Eleme etaplarında kulüp oyuncularının forma giyme mecburiyeti kalkmıştır, ancak final etabında forma giyme mecburiyeti devam etmektedir.
5- Takımlar Kulüp Lisansına sahip olan, en az 6, en çok 10 sporcudan oluşacaktır. 6 kişiden daha az sporcuya sahip olan takımların müracaatları kabul edilmeyecektir. Kulüp Lisansına sahip olmak için bu sezon lisans vizesi yaptırmamış sporcular 70 TL, bireysel lisans vizesi yaptırmış olan sporcular ise 40 TL fark tutarını briç federasyonu masterpoint sisteminden kulüp yetkili kişileri tarafından yatırılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu kayıtlarla takım kadroları sisteme girilmiş olacaktır.
6- Katılan Kulüplerin Başvuru Formu 'nu  eksiksiz doldurarak, Formda adı geçen tüm Oyuncuları ile aralarında Sözleşme  yapmaları ve bu sözleşmeleri başvuru formuna ekleyerek en geç 9 Haziran 2017 tarihine kadar İllerindeki Briç İl Temsilcisine teslim etmeleri gerekmektedir. (Briç İl Temsilcileri Turnuva Günü Bu Belgeleri Bölge Temsilcisine İletecektir)
7-Katılacak Kulüpler TBF web sayfasındaki Bağlantılar»Kulüplerarası Bölge Elemeleri»2017 bağlantısından EGE Bölgesi'nde yer alan ÖN KAYIT bölümünden kayıtlarını yapabilir veya KAYDOLANLAR bölümünden kayıtlı takımları görebilirler. İnternet ortamında yapılan kayıtlar bilgi amaçlıı olup kesin kayıt niteliğinde değidir.
8.Elemelere katılacak her takım 400 TL ödeyeceklerdir. Playoffa kalan takımlar 2.etap için ayrıca 400 TL ödeyeceklerdir.
9.Maçların formatı, yani kaç grup olacağı, kaçar bord oynanacağı, kaç takımın üst guruba kalacağı katılacak takım sayısına göre tespit edilecek olup bilehare ilan edilecektir.
10.Guruplar oluşturulurken her takımın en yüksek puanlı 4 oyuncusunun puanları toplamına göre yılan formulü kullanılacaktır.Ancak aynı ilden katılan takımlar aynı gurupta yoğunlaşırsa alt sıralardan eşdeğer seviyede diğer guruplarla yer değişikliği yapılabilir.
11.Talimatta yer almayan hususlarda karar verme yetkisi briç federasyonu ege bölgesi temsilciliğindedir.
Aslı ACAR
TÜRKİYE BRİÇ FEDERASYONU EGE BÖLGESİ TEMSİLCİSİ
GSM:0 506 357 7803

Okunma 1469 defa
Öğeyi Oyla
(3 oy)

Türkiye Briç FederasyonuDünya Briç FederasyonuAvrupa Briç Federasyonu

JoomShaper